קרחת בקדמת הראש

קרחת בקדמת הראש לגבר

כ- 85% מהגברים סובלים מהידללות שיער עד גיל 50. כיום יש אף אנשים שמתחילים לאבד את שערותיהם לפני שהם מגיעים לגיל 21 וזה יכול להתבטא לעיתים קרובות באמצעות קרחת בקדמת הראש. ישנם גורמים שונים שיכולים לעמוד מאחורי נשירת שיער והתקרחות. אם איבדתם חלק מהשערות הקדמיות שלכם, סביר להניח שאתם מקבלים קרחת בקדמת הראש. זה נראה בדרך כלל אצל גברים. בואו לבדוק מהם הגורמים והטיפולים בהתקרחות חזיתית.
קו שיער נסוג או קרחת בקדמת הראש זה דפוס נשירת שיער הנפוץ ביותר שנצפה אצל גברים. למעשה, מדובר בשלב הראשון של התקרחות גברית וזה גם האינדיקטור הראשוני לפני צורך בביצוע שיקום שיער דליל. בנוסף, חשוב להבין שקו שיער נסוג בצורת M הוא סימן וודאי לאובדן שיער ואין לכם איך להתחמק מכך, אך כן חשוב לפעול מוקדם ולהימנע מכל הגורמים שעלולים להחמיר את הבעיה הזו.

תינוק על אבא עם קרחת בראש

הגורמים להתקרחות בקדמת הראש

DHT – התקרחות בקדמת הראש נגרמת בדרך כלל על ידי הורמון שמכונה דיהידרוטסטוסטרון או DHT. רמה מוגברת של הורמון דיהגורמים לקחת בקדמת הראשהידרוטסטוסטרון (DHT) בקרקפת גורמת למזעור או הצטמקות של זקיקי השיער, דבר שיכול לפגוע ביצירת זקיקי שיער חדשים מה שמוביל לשיער דליל ואף התקרחות.
תורשה – אם במשפחה שלכם להורים שלך, סבא וסבתא, דוד מצד האם, דוד מצד האב יש קרחת – אז יש סיכויים שתקבלו גם התקרחות שידועה גם בשם התקרחות אנדרוגנית.
לחץ – מתח אינו הגורם הישיר להתקרחות, אך הוא מעורר או מחמיר את הבעיה הקיימת של נשירת שיער. כשאתה עובר מתח רגשי או פיזי כל השיער שנמצא בשלב האנגן שלך עובר בפתאומיות לשלב הטלוגן והתוצאה היא נשירת שיער מאסיבית.
תכשירי עיצוב שיער – אם אתה משתמש בתכשירי שיער כמו ג'לים לצורך עיצוב השיער שלכם ובאופן יומיומי הדבר עלול לגרום לנשירת שיער ולפטריה בקרקפת. כדאי להימנע משימוש מוגזם במוצרי שיער.
מחסור בוויטמינים – תזונה לא מאוזנת עלולה להוביל למחסור ויטמינים חיוניים שיובילו לידי נשירת שיער ולעיתים גם להתקרחות.

ילד נוגע לאבא שלו באף

טיפולים לקרחת בקדמת הראש

קודם כל תוכלו לנסות לשמור על אורח חיים מדויק יותר, עם תזונה בריאה ולהקפיד לחיות חיים רגועים יותר ונטולי מתח, זה יוכל לעזור לכם להתמודד באופן טבעי עם כל נושא נשירת השיער ולמנוע מצב בצורך של השתלת שיער. בנוסף, החדשות הטובות הן שכיום תוכלו ליהנות ממגוון רחב של טיפולים שיסייעו לכם להחזיר את השיער ולאלו המעדיפים ונמנעים מטיפולים כאלו ואחרים פאות לגברים יכולה להיות אפשרות לפתרון מושלם.

תרופות – מינוקסידיל ופינסטריד הן תרופות מאושרות על ידי משרד הבריאות והן משמשות לטיפול בנשירת שיער והתקרחות. פינסטריד היא תרופה שנוטלים דרך הפה ואילו מינוקסידיל זה תכשיר מקומי. אין ליטול את שתי התרופות ללא הנחיות ואישור מהרופא שלכם בגלל שיש להן תופעות לוואי ובנוסף תרופות אלו לא תמיד מתאימות לכל אחד ויש תמיד להתייעץ עם רופא לפני שמתחילים או מפסיקים ליטול אותן.

השתלת שיער – הודות לטכנולוגיה החדשנית היום ניתן ליהנות מטיפולי השתלת שיער בישראל בשיטה מהמתקדמים שמבטיחים לכם תוצאות מושלמות. כיום יש כמה שיטות להשתלות שיער לנשים ולגברים, הפופולרית שנעשית בדרך כלל בטורקיה. השיטה מוציאה זקיקים חזקים שנמצאים אצלכם כבר באזור התורם ומשתילים אותם באזור הקירח או הדליל.

שיטה נוספת, היא השלת שיער בשיטת הביו פייבר. שיטה זו מבוססת על שיער סינטטי אך עם התאמה מדויקת למתאם הביולוגי ולכן היא זהה לחלוטין לשיער טבעי. כיום זו אחת השיטות המועדפות הודות ליתרונות הרבים שהיא כוללת בין היתר החלמה מהירה, טיפול נטול כאב וללא מגבלות על כמויות השיער שניתן להשתיל.

איש עם קרחת עם הראש על המקלדת של המחשב

לסיכום

קרחת בקדמת הראש היא ללא ספק אחת התופעות המתסכלות עבור גברים. היא פוגעת בתדמית, בביטחון ובדימוי האישי – אבל כפי שאתם רואים כיום יש לכך פתרונות. באופן כללי, מומלץ לשלב תמיד כמה טיפולים ולנסות ולראות אילו תוצאות הכי עובדות בשבילכם. כמובן שתמיד רצוי לשלב את הטיפולים הללו עם שינוי כללי באורח חיים – פחות אלכוהול, פחות סטרס, סיגריות ויותר תזונה מאוזנת, רוגע ושלווה – זה המתכון לבריאות ארוכת טווח וכמובן כתוצאה מכך גם שיער שופע.

אם אתם לא בטוחים לאיזה טיפול אתם זקוקים ואיזה סוג של השתלת שיער מתאימה לכם – אנחנו מזמינים אתכם ליצור איתנו קשר וליהנות מייעוץ מקצועי מטעם המומחים שלנו שידעו להכווין אתכם וללוות אתכם בתהליך ובדרך לשיער מלא.
שאלות נוספות? אתם מוזמנים למלא את הפרטים שלכם או להתקשר אלינו – טלפון – ואנחנו נשמח לעמוד לשירותכם ולסייע לכם בכל התלבטות ובכל שאלה!

מאמרים נוספים שעלולים לעניין אתכם

מעוניינים בפרטים מלאים? השאירו פרטים!
תוכן עניינים
מה חדש באתר?
Call Now Button
עדכון סגר הקורונה:

לקוחות יקרים, בהתאם להחלטת הממשלה להטלת סגר כללי ברחבי הארץ, לא תיהיה קבלת קהל בתקופת סגר זו. 
עם תום הסגר, אנו נחזור לפעילות מלאה ונשמח לתת לכם את השירות הטוב ביותר!