פסוריאזיס מדבק

פסוריאזיס מדבק

פסוריאזיס הינה מחלה אוטואימונית נפוצה שבאה לידי ביטוי בנגעים על העור, לרבות באזור הציפורניים, הידיים והרגליים, באזורי הפנים ובאברים נוספים והיא גורמת לכל מי שלוקה בה לגרד רב. פסוריאזיס היא מחלה שמופיעה אצל אנשים רבים בקרב האוכלוסייה והיא נחשבת למחלה כרונית. אפשר לחיות לצדה לאורך שנים וכל פעם שהיא מתפרצת יש צורך לטפל בה בצורה נקודתית. יש כמה וכמה שיטות לטיפול במחלת פסוריאזיס מדבק בדיוק כמו שיש מספר גורמים להתפרצות שלה.

פסוריאזיס

פסוריאזיס מדבק כיצד היא באה לידי ביטוי

פסוריאזיס גורמת לתאי עור בשכבות העמוקות להתרבות בצורה מהירה ולנוע לכיוון שכבת העור החשופה ( השכבה החיצונית). שם הם ימותו וינשרו כמו עור מת. התסמינים של המחלה הינם רבדים יבשים ואדמומיים של עור שיש עליהם קשקשים בגוון כסוף, וניתן לזהות אותם באזור הקרקפת עם פטריה בקרקפת, במרפקים, באזור הברכיים, בחזה, בכל אזור הבטן, בציפורניים וגם באברי המין. כל מי שחולה במחלה יכול לסבול מגרד קשה, נגעים שמדממים ואף כאב. חומרת המחלה תקבע בהתאם לדרגת מעורבות של העור עצמו וכל תסמין שמתלווה אליו. נמצא עוד כי חולי פסוריאזיס יימצאו בסיכון הרבה יותר גבוה לסבול ממחלות נוספות כמו סבוריאה בקרקפת ועוד.

אנשים עם מסכה

האם פסוריאזיס מדבק

שאלה שכל מי שחולה במחלה הזו או אובחן בה היא – האם פסוריאזיס מדבק. אז התשובה היא חד וחלק לא. מדובר במחלה אוטואימונית שממנה הגוף סובל והיא לא עוברת במגע עם אנשים או בשימוש באותן מגבות או בגדים. אולם היא כן מחלה שחושפת את הגוף והאברים למחלות עור אחרות.

סיבות לפריצתה של המחלה

הסיבות לפרוץ המחלה קשור לגורמים סביבתיים ונפשיים כאחד ואין גורם אחד שנבדק והוכח כי הוא הסיבה לפרוץ המחלה. כאמור, בקיץ יש הרבה יותר חשיפה לקרני השמש והיא תקטין בצורה משמעותית את פרוץ המחלה, בזמן שבחורף כשפחות חשופים לשמש והאוויר יבש, המחלה תוכל להופיע. שאלה שנשאלת הרבה היא אם קיים קשר לסטרס ולפרוץ המחלה. אז מומחים יעידו שכן. המחלה יכולה להיגרם גם מיתר סטרס או בעקבות מצב נפשי ירוד שיכול לנבוע מטראומה או בעקבות תאונה או משבר שעבר אותו אדם, ואלו גם מצבים שיכולים להשיב את המחלה בקרב האנשים שכבר סבלו ממנה בעבר. יש גם זיקה להרגשה הכללית שלנו בקיץ, שכן המצב הרוח שלנו נוטה להיות יותר מרומם בקיץ כשיש שמש מסביב, וזה מם הסתם עשוי להשפיע בצורה פחות ישירה על הופעתה של המחלה.

פסוריאזיס מדבק

מה מחריף את המחלה ומה שכיחותה

ישנם לא מעט סיבות שיחריפו את המחלה ויש להן זיקה למגוון של תרופות אותו נוטל באופן קבוע אותו אדם או בעקבות דלקות גרון או נזקים שיכולים להיגרם לעור כמו שריטות חבלות וכדומה. עוד גורם שיכול לגרום להחרפת המחלה זה מזג אוויר קר במיוחד. כיום, יש לכל הפחות שלושה אחוז באוכלוסייה שסובלת מהמחלה, רובה תסבול בצורה יחסית קלה. כלומר שבארץ יש לפחות מאה חמישים אלף איש שיש להם את המחלה והיא מתפרצת מדי תקופה.

מאמרים נוספים שיעניינו אתכם

מעוניינים בפרטים מלאים? השאירו פרטים!
תוכן עניינים
מה חדש באתר?
Call Now Button
עדכון סגר הקורונה:

לקוחות יקרים, בהתאם להחלטת הממשלה להטלת סגר כללי ברחבי הארץ, לא תיהיה קבלת קהל בתקופת סגר זו. 
עם תום הסגר, אנו נחזור לפעילות מלאה ונשמח לתת לכם את השירות הטוב ביותר!