סבוריאה בקרקפת

סבוריאה בקרקפת

סבוריאה בקרקפת הינה דלקת עור כרונית שנגרמת כתוצאה של הפרשת חלב שומנית ומוגברת באזורים רבים על עור הקרקפת והיא מאופיינת בדרך כלל בגרד, בגירוי מוגבר ובקשקשת עבה ושומנית שיכולה לגרום לדלקת בעור הקרקפת. שומניות היתר באה לידי ביטוי לרוב בקרקפת עצמה ששם יש ריכוז רב של חלב.
הסבוריאה בעור הקרקפת מלווה לרוב בקשקשים ובהתקלפות רבה של העור מה שגורם גם לשיער לנשור בגין הסתימה של הנקבוביות של הקרקפת. כתוצאה מסתימה של השורשים, השיער לא מקבל את כל החומרים החיוניים הדרושים לו על מנת להמשיך לצמוח ולכן הוא נושר, הנשירה הזו היא סימפטום מתסכל ביותר עבור נשים וגברים כאחד שתרים כל הזמן אחר מענה. הסבוריאה הינה תופעה שנובעת בגלל כשלים במערכת החיסון והיום ניתן לטפל בבעיה הזו בהצלחה באמצעות שיטות רבות.

קשקשים על חליפה של גבר תסמינים של סבוריאה

סבוריאה בקרקפת – מדוע דווקא בקרקפת?

הקרקפת נחשבת לאזור רגיש ומועד לפורענות וכבעקבות זה להתפרצות של הסבוריאה. הבעיה תתאפיין לרוב אצל מבוגרים ותינוקות. הגורם לתופעת סבוריאה היא בדרך כלל עודף הפרשה של חלב שנמצא מתחת לשכבה של העור וחודר לקרקפת דרך צינורית השיער לעבר השכבה החיצונית של העור. הסבוריאה נפוצה בקרקפת בשל ריבוי השיער שיש עליה, אך ניתן למצוא אותה גם באברים אחרים כמו באזור הפנים ועוד. רפואת העור כיום מציעה מגוון של טיפולים אפקטיביים לטיפול בבעיה, שמכילים גם חומרים טבעיים ולא גורמים לתופעות לוואי. חומרים אלה יקלו על ההתפרצות ובד בבד יחזקו את המערכת החיסונית.

הסיבות לסבוריאה בקרקפת

בתהליך של התפרצות הסבוריאה יש הפרשה של שומן שיוצאת מבלוטת החלב לעבר מעטפת השיער, מה שיוצר מראה שיער שומני. סבוריאה הינה דלקת עור שמתפתחת כשהשומן יוצר דלקת יחד עם תאי העור שנושרים בצורה טבעית. מאחר שגם הפנים והקרקפת מושפעים מכל התהליך הזה הרי שהם יכולים גם להינזק מהסבוריאה. כל זה גורם לגרד חזק ולקשקשת אדומה באזורים הללו. תופעה זו ידועה אצל תינוקות רבים משום שהיא קשורה לאיזון ההורמונאלי שלהם שמושפע מהחלב של האם וניתן לזהות אצלם סבוריאה בקרקפת. התופעה לרוב תחלוף לאחר ההנקה, אך יש ילדים שעלולים להמשיך לסבול ממנה וכמו כן, גם מבוגרים. הסיבות לרוב גנטיות, תזונתיות וסביבתיות.

איך מתמודדים עם סבוריאה בקרקפת?

בתקופות בה הסבוריאה נוטה יותר להתפרץ, מומלץ לעשות שימוש בתכשירים שלא מכילים אלכוהול וניחוחות למיניהם, משום שאלה יכולים לפגוע בעור הקרקפת, לגרום ליובש, גירוד ולדלקות. לאחר כל שטיפה של שיער, כדאי מאוד ליבש את השיער בצורה שלא מייבשת את הקרקפת, כדי למנוע גירוד וקילופים. גם מהאספקט הרוחני יש לסייע לבעיה על ידי שחרור לחצים והרפיה באמצעות ספורט, מדיטציה, פלדנקרייז, דמיון מודרך ועוד. כמו כן, גם שינוי תזונתי יכול לשפר משמעותית את העור. כדאי למצוא תחליפים לסוכר לבן, קמח לבן, מתוקים למיניהם, מוצרי חלב ולאכול הרבה ירוקים ולשתות כמויות של מים.

דרכי הטיפול המומלצים

הטיפול ברפואת עור משלימה לסבוריאה בקרקפת כולל:

  • צמחי מרפא הינם בעלי תכונות ריפוי והם יוכלו להקל על ההתפרצות וגם על דלקת עתידית. צמחי המרפאה יגיעו בכמוסות, בצמחי חליטה, באבקה וכדומה. גם תינוקות יכולים לקבל אותם על ידי טפטפות מיוחדות.
  • תכשירים ומשחות סטרואידיות למריחה חיצונית עם פעילות אנטי דלקתית ופטרייתית שמווסתים את הפרשות החלב. הטיפול הזה יעזור למזער את שטחי הפריחה, להפחית את הדלקת והאדמומיות ובסופו של דבר את הנשירה של השיער.
  • דיקור – גם טיפול זה הוכח כיעיל ומסייע לתופעת הסבוריאה בקרקפת.
  • ייעוץ תזונתי – הרפואה הסינית טוענת כי התפרצות סבוריאה באזור הקרקפת ובכל מקום אחר בגוף נגרמת כתוצאה של חום פנימי של הגוף. על כן יש צורך להקפיד על אכילה של מזונות ספציפיים שהם מקררים את גוף ולהימנע מכל מזון אחר שמייצר חום גוף.
  • משחות – משחות טבעיות אנטי דלקתיות יכולות להקל על האדמומיות והגרד באזור הקרקפת.

השתלות שיער

השתלות שיער לכל סוגי השיער, יספקו מענה משולם לכל מי שסובל מהתקרחות. גנטיקה יחד עם מצב של חוסר איזון הורמונאלי, מתח וסטרס ובעיות עור בקרקפת כמו הסבוריאה – כל אלה יכולים לגרום להתקרחות. יש שיטות רבות לריבוי שיער על הראש, אולם השיטה הרווחת כיום שמסוגלת לתת מענה הולם היא השתלות שיער. הודות לפרוצדורת השתלת שיער וטיפול בהתקרחות בקליניקה אסתטיקה ויופי ישראל תוכלו לקבל מענה מושלם באמצעות השיטות החדשניות שמדמות את השיער הטבעי בצורה משולמת.

מאמרים נוספים באתר

מעוניינים בפרטים מלאים? השאירו פרטים!
תוכן עניינים
מה חדש באתר?
Call Now Button
עדכון סגר הקורונה:

לקוחות יקרים, בהתאם להחלטת הממשלה להטלת סגר כללי ברחבי הארץ, לא תיהיה קבלת קהל בתקופת סגר זו. 
עם תום הסגר, אנו נחזור לפעילות מלאה ונשמח לתת לכם את השירות הטוב ביותר!