נשירת שיער תרופות סבתא

נשירת שיער

יצא לכם ודאי לא פעם להסתרק ולהיות מופתעים מכמות השער שלכם שנותר על המסרק? לנשירת שיער יש סיבות רבות, החל מעונת מעבר שיכולה להשפיע וכלה דרך חוסר בוויטמין ועד למצבי סטרס. מהן הסיבות ואיך מתמודדים והאם יש תכשירים שיכולים לסייע? במצבים שאתם חשים שהנשירה היא כבר חורגת את המצב הרגיל – מומלץ לבחון את הרגלי החיים שלכם ולחשוב איך וכיצד יש לטפל בנושא. במאמר לפניכם נפרוט את הסיבות לנשירת שיער ונציע כמה תרופות סבתא שיכולות לסייע.

מחזוריות השערה

שיער הראש מיוצר בזקיקי השיער שנמצאים בקרקפת, לכל שיערה יש מחזוריות משלה היא תתחיל משלב הצמיחה ולאחר מכן תמשיך לשלב המנוחה, בשלב המנוחה למשעה עלולה להתרחש נשירה. אצל אדם רגיל, רוב השיער שעל ראשו נמצא במצב של צמיחה, לכן הנשירה תתרחש כל השנה. אולם עונות המעבר הן תקופות שידועות ברגישותן לנשירת שיער. אולם יש לשאול את השאלה – האם הנשירה שממנה נסבול היא נורמלית או חריגה ויש לערב טיפול?

לחץ, סטרס

משבר, לחץ וסטרס

לפני הכל רצוי לבדוק כמה דברים: ראשית, מה איכות השיער שלכם, השיער שלנו מושפע הרבה מהתזונה שלנו ומרמת המתח שיש בחיינו. כמו כן, אם נפצענו, חלינו או נמצאים במשבר כלשהו בחיינו (גירושין, לחץ בעבודה, דיאטה וכדומה) אלו ודאי יכולים להאיץ מצב של נשירת שיער. לא פעם הנשירה תופיע רק לאחר חודשיים, שלושה מאותו אירוע טראומטי.

חוסר בוויטמינים

לא רק טראומות יכולות לגרור לנשירת שיער מרובה: גם מחסור בוויטמינים שונים שחשובים לגוף שלנו יוכלו לגרום לתופעה זו. מומלץ לבצע בדיקת דם שתגלה מה חסר לנו בגוף וכך נדע להתמודד עם חסרים מסוימים וליטול אותם בהתאם. לעיתים המחסור יהיה בברזל או בוויטמין B12, אומגה 3, אבץ וכדומה.

תרופות, הורמונים ומתיחת שיער

הריון הוא בהחלט אירוע משמח אך לגוף זאת טראומה קטנה. לכל אורך החודים של ההיריון השיער דווקא מתחזק, אולם לאחר הלידה יש תופעה ידועה של נשירה ולעיתים נשירה מוגברת. זקיקי שיער רבים נכנסים למצב של מנוחה, והדבר בא לידי ביטוי בנשירה משמעותית שיכולה להימשך כמה חודשים לאחר שהרך הנולד הצטרף לחיק המשפחה. יחד עם זאת, גם נטילה של תרופה בכמות גדולה יכולה ליצור נשירה מוגברת. גם הפסקה של גלולות, מחזור חודשי וגם עודף של פעילות בלוטת התריס.

תרופות סבתא

נשירת שיער תרופות סבתא שיכולות לעזור

תרופות סבתא, קשורות לא רק לגוף אלא גם לנפש. מבחינה זו ניתן להחשיבן כתרופות הוליסטיות. אלה הן תרופות אליהן אנשים מגלים קשר פסיכולוגי, מכיוון שהן קשורות עוד לסבתא של הסבתא ועוד הרבה אחורה. הן עוברות בין דור אחד לשני ואנשים רבים פשוט מאמינים ביעילותן, בסופו של דבר, הן גם לעולם לא יגרמו לנזק:

  • ביצה – הביצה ידועה כתרופת סבתא אפקטיבית לטיפול בנשירת שיער בפרט ולחיזוק השיער באופן כללי. מורחים את הביצה על הראש, משהים לשעה וחופפים. יש לחזור על התהליך כל יומיים – עד שהנשירה נעצרת.
  • דבש – למרוח דבש על השיער ולחכות 15 דקות ואז לשטוף במים חמים. בשל הנטייה של הדבש להידבק לשיער, ההמלצה היא בעיקר עבור נשים עם שיער קצר.
  • חינה – לערבב את החינה עם מים חמים, לחיזוק השיער מומלץ גם להכניס ביצה ושמן זית. את העיסה הזו מורחים על הראש לכמה דקות ושוטפים.
  • רוזמרין – לחלוט כמה עלים של רוזמרין במים רותחים. להמתין חצי שעה ולחפוף עם החליטה את הראש.
  • שמן זית – יש לעסות את השורשים של השיער בשמן זית שהוא מעט חם להותיר לכמה דקות ואז לשטוף את השיער.
  • חלב קוקוס – לחפוף את הראש עם החלב במקום שמפו.
  • אלוורה – לעסות את הקרקפת עם משחת אלוורה ולאחר מכן לשטוף את הראש.
  • מיץ חסה ותרד – ניתן לסחוט חסה ותרד ולערבב עם הנוזלים, ניתן להיעזר במסחטה. עם המיץ שנוצר מומלץ לשטוף את השיער או למרוח על השיער ולהמתין כמה שעות. לחזור על הפעולה הזאת אחת לשלושה ימים עד שמרגישים שיפור.
  • הדס – מרתיחים כמה עלים של הדס בסיר עם מים ומורחים על שיער לח לאחר חפיפה רגילה.
  • סלרי – יש לרסק זרעי סלרי ולעסות את השיער והקרקפת עם העיסה. מותירים אותה על הראש לילה שלם ובבוקר שוטפים. יש לחזור על התהליך שלושה ימים ברצף.

סובלים מנשירת שיער? אצלנו באסתטיקה ויופי ישראל, תוכלו למצוא את המענה האידיאלי לבעיית נשירת השיער על ידי פתרונות חדשניים לתוספות שיער. אנו מכירים את המצב המתסכל בקרב כל אדם שנמצא בהליך של איבוד שיער ומספקים, ברגישות מרבית, מענה אישי לכל אחת ואחד.

מדריכים נוספים באתר

מעוניינים בפרטים מלאים? השאירו פרטים!
תוכן עניינים
מה חדש באתר?
Call Now Button
עדכון סגר הקורונה:

לקוחות יקרים, בהתאם להחלטת הממשלה להטלת סגר כללי ברחבי הארץ, לא תיהיה קבלת קהל בתקופת סגר זו. 
עם תום הסגר, אנו נחזור לפעילות מלאה ונשמח לתת לכם את השירות הטוב ביותר!